» 

W wielu warszawskich biurach najczęściej spotykanym podłożem jest wykładzina dywanowa. Jest ona niezwykle praktyczna, niedroga, doskonale zabezpiecza podłogę właściwą. Jednak mimo wszystkich praktycznych walorów, jakie niesie ze sobą korzystanie z tego rozwiązania, należy zwrócić uwagę na zagrożenia związane z nieodpowiednią eksploatacją wykładzin dywanowych. Zarówno w dywanach jak i wykładzinach zbierają się niebezpieczne dla zdrowia człowieka roztocza. Oprócz oczywistych powodów, dla których regularnie należy przeprowadzać pranie wykładzin, czyli względy estetyczno-wizualne, ważną kwestią jest zadbanie o zdrowie pracowników i nie narażanie ich na kontakt ze szkodliwymi roztoczami, bakteriami i grzybami, które mogą wywoływać alergie i inne schorzenia.

Wykładzina dywanowa powinna być czyszczona codziennie – odkurzanie na sucho. Warto także na bieżąco usuwać wszelkie powstałe plamy, nie pozwalając na to, by brud wniknął w głąb włókna. Cyklicznie należy też przeprowadzać pranie wykładzin , co ma na celu gruntowne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń nieorganicznych i organicznych oraz pełne odświeżenie wykładziny. Warto też skupić się na odpowiednim zabezpieczeniu wejść w wycieraczki i maty, które jako pierwsze pochłoną brud wnoszony do biura.

Firma sprzątająca Czyste Biuro oferuje całościowe działania związane z utrzymaniem czystości w biurach w Warszawie. Wykonujemy podstawowe czynności takie jak sprzątanie, odkurzanie, wycieranie kurzu, mycie podłóg, mycie okien itp. a także oferujemy, wcześniej już wspomniane, pranie wykładzin dywanowych. Pierzemy wykładziny oraz dywany w biurach, gabinetach lekarskich, przychodniach, przedszkolach, szkołach, hotelach, restauracjach itp. Do czyszczenia wykładzin oraz dywanów stosujemy najnowsze technologie, umożliwiające bardzo skuteczne usuwanie plam. Stosujemy metodę ekstrakcyjną, polegającą na natryskiwaniu detergentu na czyszczoną powierzchnię. Następnie detergent jest odsysany wraz z zebranym brudem. Dzięki temu stopień wilgotności wypranej wykładziny jest znacznie mniejszy, niż w przypadku zastosowania innych metod czyszczenia. Czas schnięcia to tylko kilka - kilkanaście godzin. Do prania wykładzin używamy urządzeń renomowanych firm oraz najwyższej jakości antyalergicznych środków piorących i odplamiających.

Zadzwoń: 600 978 666, Chętnie przygotujemy specjalnie dla Ciebie ofertę na pranie wykładzin i dywanów. Prowadzimy działalność na terenie Warszawy oraz okolic. Pracujemy 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Dzięki temu mogą Państwo wybrać dogodny dla siebie termin wykonania prac.